Skip to Content

 

доповідачі

Анастасія Рябчук (*1984 у Львові, Україна) співредакторка журналу соціальної критики "Спільне", координаторка проекту "Праця і робітничий рух в Україні", викладачка кафедри соціології НаУКМА. Вона вчилася в Національному Університеті Києво-Могилянська Академія, Київ, Україна, у Кембриджському університеті, Велика Британія та Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales, Париж, Франція. Сфера наукових інтересів - бідність, бездомність і міська маргінальність, соціальна політика, якісні методи у соціологічних дослідженнях, соціологія П'єра Бурдьє. Живе та працює у Києві.

Євгенія Бєлорусець (*1980 у Києві, Україна), художниця, літературний та художній критик, авторка та соціальна активістка, зараз вчиться у Берлінському університеті мистецтв на програмі «Мистецтво у контексті». Бєлорусець є співзасновницею та редакторкою проекту про літературу та мистецтво «Простори» (з 2008 р.) та учасницею кураторської ініціативи «Худрада» (з 2009 року). Її роботи були показані у Національному художньому музеї України, Чернігівському обласному художньому музеї, Центрі Візуальної Культури, Київ (Україна), на Міжнародному фестивалі активістського мистецтва, у рамках Московської бієнале сучасного мистецтва, Галереї Віденського Університету (Австрія), у MUSAC (Museo de Arte Contemporáneo de Castilla), Леон (Іспанія). Євгенія Бєлорусець живе та працює у Києві.

Олександра Дворецька (*1990 у Криму, Україна) політолог за освітою, активістка та правозахисниця, засновниця Кримського правозахисного центру "Дія". Основними темами роботи є протидія свавіллю міліції, дотримання права на мирні зібрання та вирішення конфліктних ситуацій за допомогою використання методик визвольної педагогіки – форум театру та невидимого театру. Членкиня Міжнародної спостережчої місії з дотримання прав людини у Білорусі та Міжнародної платформи "Громадянської солідарності". Учасниця та організаторка робітничих та студентських протестів на території України. Живе в Сімферополі, Крим, Україна.

Тетяна Безрук (*1992 Херсонська обл., Новотроїцький р-н, с. Федорівка) студентка факультету політології Таврійського Національного Університету ім. В.І. Вернадського, аналітик, правозахисниця, активістка студентського руху. Досліджує “мову ворожнечі” в Україні та “Ксенофобію та расизм як політичний феномен в сучасній Україні”; учасниця Всеукраїнської ініціативи “ЗА мирний протест!” та студентської кампанії “За вищу освіту” в Криму. Координаторка міжкультурного інтеграційного проекту “БЛИЖЧЕ” - проект направлений на побудову діалогу між кримськими (“нашими”) та іноземними (“іншими”) студентами, котрі приїжджають на навчання (більше, ніж 6 місяців) в Сімферополь. Членкиня Міжнародної спостережчої місії з дотримання прав людини в Республіці Білорусь. Живе у Сімферополі, Крим, Україна.

Микола Скиба (*1973 у Хмельницькому, Україна) закінчив  Київський Національний Університет ім. Т.Шевченка, історик, етнолог, арт-критик, куратор виставкових проектів, зокрема українсько-польського проекту "Культурний вантаж" в НХМУ (2012). Досліджує процеси соціокультурних трансформацій українського суспільства XIX–XXI століть, проблеми культурної політики. У 2012  як експерт RMSBU брав участь у підготовці Аналітичного  звіту щодо стану галузі культури та культурної політики у рамках програми Східного партнерства "Культура". Заступник з економічних питань директора Національного художнього музею України (2010–2012), співзасновник і директор ГО "Агенція культурних стратегій". Живе та працює у Києві.

Сергій Попов (1978 р.н., м. Комсомольськ, Україна). Закінчив Національний Аерокосмічний Універсітет у 2002 р. Він був резидентом CHIOCproject, Кишинів (Молдова), GuestRoomMaribor, Марибор (Словенія), KulturKontaktAustria, Відень (Австрія). З 2005 року стає учасником та співзасновником української групи SOSка та бере участь у виставках, проектах та іншій діяльності групи. Його роботи було показано на виставках у таких інституціях, як ЦСМ НаУКМА (Київ), Харківському художньому музеї (Україна), ЦСМ "M'ARS" (Москва), та багатьох інших. Сергій Попов також працює як куратор та автор текстів. Живе та працює в Харкові.

Нікіта Кадан  (*1982 у Києві,  Україна) у 2007 закінчив Національну Академію Образотворчого Мистецтва і Архітектури, відділення живопису. Член художньої групи Р.Е.П. (з 2004) та кураторського колективу Худрада (з 2008). У 2005 році був резидентом Центру Сучасного Мистецтва при НаУКМА, у 2008 та 2010 роках - програми LIA (Німеччина). У 2011 отримав першу премію Pinchuk Art Prize, а у 2012 став номінантом Future Generation Prize. Учасник численних виставок, зокрема у Німецькому Історичному Музеї, Берлін, Музеї Hof van Busleyden, Мехелен, (Бельгія), Kalmar Konstmuseum (Швеція), Музеї MSL у Лодзі (Польща), Kunsthalle Budapest (Угорщина), Центрі сучасного мистецтва De Appel, Амстердам (Нідерланди), PinchukArtCentre та Національному художньому музеї України, Київ. Учасник основного проекту Першої київської бієнале Arsenale 2012. Нікіта Кадан живе та працює в Києві.

Тетяна Смірнова (*1946 в Каунасі, Литва) кандидат мистецтвознавства, доцент, завідувач кафедрою Українознавства, педагогіки та культури Севастопольского Національного Технічного Університету; доцент кафедри дизайну Факультету Львівскої Національної Академії Мистецтв в м. Севастополі. Закінчила державний університет (романо-германська філологія ) та Інститут живопису,скульптури та архітектури ім. І.Є. Рєпіна Академії Мистецтв СРСР (факультет теорії та історії мистецтв). Автор монографій по теорії стилю, великої кількості наукових публікацій зі світової художньої культури, англійського мистецтва, гендерній проблематиці в мистецтві. Як активістка жіночого руху представляла Україну на 52-й Сесії Комітету зі становища жінок ООН в Нью-Йорку. Тетяна Смірнова живе в Севастополі, Крим, Україна.

Павло Хлебовський (*1986 в Макіївці, Україна) – з 2010 р. провідний науковий співробітник Севастопольського художнього музею ім. М.П. Крошицького, викладач Факультету Львівської Національної Академії Мистецтв в м. Севастополі. Навчався у Севастопольському Санкт-Петербурзькому Гуманітарному Університеті, Державній Академії Дизайну та Мистецтв, м. Харків та Національній Академії Образотворчого Мистецтва та Архітектури, м. Київ. Живе і працює в Севастополі, Крим, Україна.

Тетяна Сайгушкіна (*1959 в Архангельську, Росія) закінчила Харківський інститут культури, Інститут живопису, скульптури та архітектури ім. І.Є. Рєпіна Академії Мистецтв СРСР. Викладала впродовж 10 років історію світової мистецької культури в школах міста Севастополь та різні дисципліни історії мистецтв у Севастопольському філіалі Санкт-Петербурзького гуманітарного університету профспілок. Автор більше 20 публікацій, в тому числі текстів каталогів до аукціонів кримського живопису та альбомів кримських художників (С. Бакаєва, А. Стремського та інших). Куратор виставкової діяльності віртуального філіалу Російського музею в Севастопольському Філіалі Саратовського державного соціально-економічного університету. Живе в Севастополі, Крим, Україна.